venované minulosti

Autor: Silvia Kéryová | 8.8.2012 o 23:20 | Karma článku: 5,53 | Prečítané:  304x

Prečo sa minulosť nedá vyležať tak ako choroba? Vyležala som ja však už poriadne nejakú chorobu? Možno tak ako ma neustále neprestáva trápiť nejaká bolesť hlavy, hrdla alebo žalúdka...možno tak isto ma neprestávaš bolieť ani ty. Možno si taký istý začarovaný kruh ako tie moje večné choroby.

Keď sme sa s D. pri prechádzke rozprávali o tebe, zbadala som na stene nasprejované naše iniciály. V srdiečku dokonca. Ale neprišlo mi to už ako niečo osudové. Znamenie vesmíru. Nič také. Už som snáď konečne vyležala pocit totálnej beznádeje z nášho rozchodu (načase, po troch rokoch). A D. som povedala, že by som ani sekundu aktuálneho života nevymenila za celý život s tebou. Prečo ťa teda nedokážem vyležať tak úplne? Tak bez doznievajúceho kašlu a pobolievania hlavy.?

So stúpajúcim dymom sa rozplývajú aj naše naivné ideály, napadne ma fajčiac večne poslednú cigaretu. A hneď na druhý deň zisťujem, že ešte stále platia, tie ideály. Všetky smutné veci sa dejú pre nejaký dôvod. (Chcela by som vedieť pre aký dôvod si sa mi stal ty?) A ak teda bude v decembri ten avizovaný koniec sveta, my sa už nikdy nestretneme...Niektoré veci v živote asi úplne neprebolia, čítala som raz niekde.

Raz sa snáď zbavím zatrpknutosti voči tebe, ty moja prvá láska...Raz snáď prestaneš byť neustále prítomný niekde vzadu v mojej mysli. Raz snáď to „Ty“ budeš už len TY, ty moja dokonalá prítomnosť... Raz sa snáď vyliečim z minulosti.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?