26. január

Autor: Silvia Kéryová | 14.1.2011 o 10:37 | Karma článku: 4,59 | Prečítané:  964x

Tmavá a prázdna cesta smerujúca preč od silvestrovského hluku, davu a svetiel. Zem pokrytá snehom. Úbohé konáre na šedivých stromoch. Na oblohe Kasiopea. Na ceste zákruta a za ňou...čo bolo za ňou?

Dívala som sa na to všetko a mala som chuť kričať. Kričať tak, aby z úst vychádzala para. Vykričať celý rok 2010, všetko to zlé. Mala som chuť prekričať sa až do úplného ticha.

Trochu som sa bála. Stačilo sa však otočiť a videla by som všetky tie svetlá. Ohňostroj nad Sásovou. Videla by som ľudí. Ľudí, ktorý stáli blízko mňa. Na dosah. Stáli tam a možno sa kochali lampiónmi, ktoré leteli tak vysoko. Možno sa smiali. Možno si v duchu dávali predsavzatia. A možno sa aj oni báli a tešili na nový rok.

Mohla som sa otočiť, ja som však nechcela. Túžila som ostať posledným človekom na zemi. Už sa nikdy nemôcť otočiť späť a naveky hľadieť do toho neznáma. Ten pohľad ma desil...ale tak veľmi sa mi páčil.

Bol to len kratulinký okamih, ale bolo to, akoby všetky pocity, ktoré tu boli v poslednom čase a ktoré ešte len prídu; akoby sa všetky tie pocity zliali do toho jediného momentu.

Bojím sa toho neznámeho, čo je predo mnou. Viem, že keď sa raz pustím tou cestou, nechám všetky tie svetlá a ľudí za sebou. Existujú však cesty, ktoré musíme prejsť sami a bosí. Niekedy je čas ísť. Isť až po svoje hranice, očistiť sa a ostať slobodný. A pritom nikdy neprestať ľúbiť niektorých ľudí. Keď sa otočím, oni stále za mnou budú. Tí, ktorí stáli za mnou na tom sásovskom kopci; aj tí, ktorých som tam cítila pri sebe...

Bolo to ťažké, sa tak rozhodnúť. Odhodlať sa splniť si to, po čom som vždy túžila... 26- teho januára priletím do Madridu a budem sa snažiť žiť správne, byť šťastná a počúvať to dieťa vo mne...Aby sny neostali len snami...

Takže od februára blogy zo Španielska, o Španielsku...ale po slovensky. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?