Nočné impresie

Autor: Silvia Kéryová | 7.3.2012 o 1:15 | Karma článku: 8,41 | Prečítané:  251x

Sama s nocou. A s pohárom červeného vína. Otvorím dokorán jedny z najkrajších balkónových dverí na svete. A je to akoby tu tá noc bola len pre mňa. Jarný nočný chlad ma objíma a ja nechcem, nemôžem, nedokážem myslieť na nič iné, len na tento moment.

 

Kráčala som dnes večer opustenou ulicou domov a zrazu som si úplne nostalgicky spomenula na víkend...výlet...mám chuť na niečo chladené...ja, ešte malá...a my spievajúc. A teraz sme tu takto. Som tu a víno ma opája...vďačnosť ma opája.

Len tak stojím na ulici a vidím prechádzať ľudí. Takí rôzni ľudia tu žijú. A mňa stále tak veľmi fascinuje, že hovoria tým jazykom. Neprestáva ma fascinovať. Neprestáva ma fascinovať, že som naozaj tu a že je to skutočnosť.

Rok sme oslávili s gintonics s ružovými lupeňmi. Ja v zelenej košeli, taká šťastná. A hej, stále je čo oslavovať. Potom to bol tvoj rok... Potom L. oslavoval 34 a my sme sa tam všetci stretli. Ľudia zo starých čias..a ozajstná oslava začala až keď sme ostali len my traja. Tí zo súčasnosti... Potom to bol Valentín so sushi... A teraz som tu Ja oslavujúca život.

Tancujúc ako v rokoch dávno minulých a niekto sedem krát za sebou zaspieva sentir que todo es perfecto, a nie je nikto viac, len Ty.

Slnko je také žlté, že tá žltá až preteká cez jeho okraje...Dažďové kvapky také plné. A keď dopadnú na zem, rozletia sa na milión častí, ktoré už nikto nikdy opäť nespojí.

Momenty...Impresie... Mračiac tvár proti slnku. Smiať sa z plných síl. Hľadieť ti hlboko do očí a po klipnutí cítiť tvoje pery. Vietor vo vlasoch. Spievať ako o dušu. Príboj obmývajúci tvoje chodidlá. Krásne štebotajúce deti...Obrazy.

Nadýchnuť sa z plných pľúc a cítiť, že všetko je dokonalé. 

 

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?